Артеріальна гіпертензія

👩‍⚕ Артеріальна гіпертензія – захворювання, яке є основною причиною передчасної смерті в усьому світі. За оцінками ВООЗ, його мають 1,28 мільярда людей у віці 30–79 років. Причому 46% дорослих, що мають артеріальну гіпертензію, не знають про це.За даними дослідження STEPS, проведеного у 2019 році в Україні, підвищений артеріальний тиск мають 59% українців у віці від 18 до 69 років.

👉 Що ж таке артеріальний тиск і які його значення вважають високими?Коли серце б’ється, воно судинами доставляє кров до тканин і органів. Кров’яний тиск є показником сили, із якою серце перекачує кров по всьому тілу. Значення тиску записують у вигляді двох цифр. Перше число називається систолічним тиском, і позначає тиск у судинах у момент, коли серце скорочується. Друге число – діастолічний тиск – демонструє тиск у судинах, коли серце «відпочиває» між ударами.

⚠ Оптимальний показник артеріального тиску – менше 120/80 мм рт. ст, нормальний – в діапазоні від 120/80 мм рт. ст до 129/84 мм рт. ст.

👉 Які симптоми підвищеного тиску?Підвищений кров’яний тиск часто може не мати жодних ознак. Водночас дуже високий тиск (180/120 мм рт. ст.) може спричиняти шум у вухах, головний біль, нудоту, розмитість зору, кровотечу з носа, біль у грудях тощо.Якщо не лікувати артеріальну гіпертензію, вона може стати причиною розвитку інших захворювань, таких як ниркова недостатність, інфаркт, інсульт, втрата зору тощо.Щоби запобігти пізньому виявленню артеріальної гіпертензії, щороку відвідуйте сімейного лікаря. Лікар обов’язково здійснить вимірювання артеріального тиску та оцінить ризики виникнення артеріальної гіпертензії, а у разі її виявлення – зможе призначити лікування, яке дозволить в майбутньому запобігти розвитку загрозливих для життя станів. ❗ Майже всі ліки, які застосовуються для лікування артеріальної гіпертензії, входять до програми «Доступні ліки» та можуть бути виписані пацієнту та отримані ним безоплатно.Що робити, якщо у вас високий кров’яний тиск? 👇

За матеріалами МОЗ України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *