Як вибрати сімейного лікаря?

Вибирати сімейного лікаря, педіатра, терапевта можна у будь-якому закладі первинної допомоги незалежно від місця проживання або прописки. Кінцевого терміну підписання декларацій немає. Обрати свого лікаря можуть усі бажаючі. Головне, щоб кожен обрав лікаря, якому довіряє, і під час наступного візиту підписав з ним декларацію. Заклади, які можуть підписувати декларації з пацієнтами, можна буде впізнати за спеціальною наліпкою — «Тут можна обрати свого лікаря».

Ознайомитись з лікарями КНП “Камінь-Каширський ЦПМСД” ви можете на сторінці нашого сайту “Наші лікарі” або ж відвідайте найближчий до вас заклад та дізнайтесь інформацію про лікарів там.

Для чого укладати декларацію з лікарем?

Декларація – це документ, який підтверджує бажання пацієнта обслуговуватися саме у цього лікаря. Підписуючи декларацію з вибраним лікарем, ви повідомляєте Національній службі здоров’я України (НСЗУ), що оплата за ваше обслуговування повинна надходити у цей медзаклад.

Декларація підписується безстроково, тобто вам не потрібно буде перепідписувати її щороку.
З іншого боку, якщо ви вирішите вибрати іншого лікаря, ви зможете зробити це у будь-який час. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто заключити нову декларацію з обраним лікарем і зміни автоматично зафіксуються у системі.

Покрокова інструкція для укладання декларації.

Крок 1. Оберіть заклад чи лікаря, які відповідають вашим вимогам.

Крок 2. В наявності повиненні бути: паспорт, ідентифікаційний код, мобільний телефон. Для дітей до 14років – свідоцтво про народження.

Крок 3. Зверніться у реєстратуру медзакладу та повідомте, що бажаєте підписати декларацію.

Крок 4. Уповноважений працівник медзакладу (медсестра, лікар, працівник реєстратури) зареєструє ваші дані в медичну інформаційну систему (МІС). На ваш номер телефону надійде СМС повідомлення з кодом, який потрібно повідомити працівнику медзакладу.

Крок 5. З МІС видрукують декларацію з вашими даними. Уважно перевірте їх! Якщо необхідно — працівник закладу внесе зміни та роздрукує декларацію ще раз.

Крок 6. Підпишіть два екземпляри декларації. Один забираєте для себе, інший лишається з закладі.⠀

Крок 7. Працівник закладу підписує вашу декларацію своїм електронним підписом і відправляє в електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ).

Вітаємо! Тепер ви є в електронній системі охорони здоров’я, а значить Національна служба здоров’я України гарантовано направить фінансування у ваш заклад і вашому лікарю.