Як отримати рецепт на “доступні ліки”.

З 1 квітня 2019 року ліки за урядовою програмою реімбурсації «Доступні ліки» можна отримати тільки за електронними рецептами, виписаними сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами через електронну систему охорони здоров’я.⠀

1️. Пацієнт приходить на прийом до сімейного лікаря, з яким у нього підписана декларація. Важливо! Пацієнт має звернутися саме до свого лікаря. Якщо ви ще не підписали декларацію, це варто зробити. Без декларації скористатися програмою «Доступні ліки» буде неможливо.⠀

2️. Лікар проводить прийом і виписує рецепт.⠀

3️. Під час виписування електронного рецепту лікар разом з пацієнтом мають перевірити, чи номер мобільного телефону, зазначений в декларації є актуальним і належить пацієнту.

4️. Після перевірки номера телефону лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я.⠀

5️. На телефон пацієнта приходить смс з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для погашення ліків в аптеці.

6️. За необхідності або на прохання пацієнта лікар може роздрукувати консультаційний висновок, який містить призначення. В цьому розділі зазначається інформація про виписані ліки та номер електронного рецепта.

7️. Пацієнт відвідує аптеку, що бере участь у програмі «Доступні ліки». Називає працівнику аптеки номер електронного рецепта.

8. Працівник пропонує пацієнту лікарські засоби, які є в цій аптеці і входять в програму «Доступні ліки».⠀

9️. Пацієнт обирає один із лікарських засобів і називає чотиризначний код підтвердження та отримує ліки. У випадку відсутності необхідного препарату, пацієнт може піти в іншу аптеку і отримати їх там.

Де можна отримати ліки?

Пацієнт може обміняти рецепт на ліки у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з НСЗУ, без прив’язки до місцевості. Шукайте наліпку “Доступні ліки”.⠀

ПЕРЕЛІК ЛІКІВ

Категорії захворювань
– Серцево-судинні
– Діабет ІІ типу
– Бронхіальна астма

Серцево-судинні:
Міжнародна непатентована назва (МНН):
Аміодарон, амлодипін, атенолол, верапаміл, гідрохлор-тіазид, спіронолак-тон, фуросемід, дигоксин, еналаприл, ізосорбіду динітрат, карведилол, клопідогрель, метопролол, симвастатин, бісопролол, нітрогліцерин, лозартан.

Діабет ІІ типу:
Міжнародна непатентована назва (МНН):
Гліклазид, метформін, глібенкламід.

Бронхіальна астма:
Беклометазон, будесонід, сальбутамол.

Чому саме ці категорії захворювань?
Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

Що робити, якщо в аптеці закінчилися безкоштовні ліки або ті, що відшкодовуються?

  1. Пацієнт може зачекати, поки ліки надійдуть в аптеку.
  2. Пацієнт може звернутись в іншу аптеку.
  3. Пацієнт може обрати іншу торгову марку та доплатити різницю.